taalunieversum

Direct naar menu
U bent hier: taalunieversum » onderwijs » conferentie het schoolvak nederlands »

Veertiende conferentie Het Schoolvak Nederlands

Bundel 14 | Veertiende conferentie Het Schoolvak Nederlands (2001)


Bijdrage: De Middeleeuwen: een project begeleid zelfstandig werken (Marc Edelynck)
Download deze bijdrage in PDF-formaat »

karakter maar evenzeer op de bijzonder sterke rol die de vrouwen in het verhaal krijgen toegewezen. Bij de bespreking van Mariken van Nieumeghen wordt ondermeer stilgestaan bij het Faustmotief en de Maria-cultus (Beatrijs).

4 Besluit

De totale duur van het project bedraagt ongeveer 12 lesuren. De voorgestelde uitwerking laat uiteraard ruimte voor allerhande ingrepen van de begeleidende leerkracht (ingrepen die meteen ook de duur van het project zullen beïnvloeden):

- het aantal trefwoorden uitbreiden of beperken,

- de toelichting bij de trefwoorden uitbreiden of beperken,

- de bespreking van de literaire werken anders aanpakken,

- enz.

Toetsing van het inzicht in de leerstof kan ondermeer gebeuren door de leerlingen bepaalde verbanden tussen de trefwoorden (schriftelijk) te laten verwoorden.

Bibliografie

Caels R., e.a. (1989), Nederlands 6. Antwerpen: Den Gulden Engel.

Camerlynck L., e.a. (1994), Lemma 6. Kapellen: De Nederlandsche Boekhandel/ Pelckmans.

De Keyser P. (1972), Van den Vos Reynaerde. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel. (Klassieke Galerij, nummer 8)

Gaarder J. (1991), De Wereld van Sofie. Antwerpen: Houtekiet.

Hogenelst D. & van Oostrom F. (1995), Handgeschreven Wereld, Nederlandse literatuur en cultuur in de Middeleeuwen. Amsterdam: Prometheus.

Huizinga J. (1973), Herfsttij der Middeleeuwen. Groningen: H.D. Tjeenk Willink. Kruyskamp C. (1975), Mariken van Nieumeghen. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel. (Klassieke Galerij, nummer 66)

Roemans R. & Nauwelaerts M.A., (1965), Onze Letteren, Middeleeuwen en Moderne Tijd, Handleiding bij de Geschiedenis der Nederlandse Letterkunde. Antwerpen: De Vlijt. Roemans R. & van Assche H., (1973), Een abel spel van Lanseloet van Denemerken. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel. (Klassieke Galerij, nummer 123)

Roemans R. & van Assche H., (1975), Beatrijs. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel. (Klassieke Galerij, nummer 21)

Van Elslander A. (1972), Den Spyeghel der Salicheyt van Elckerlijc. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel. (Klassieke Galerij, nummer 61)

De Middeleeuwen: een project begeleid zelfstandig werken - Marc Edelynck 1179

© Nederlandse Taalunie, 2000-2012 alle rechten voorbehouden
WegwijzerColofonContactVrijwaringOpmerkingen en reacties