taalunieversum

Direct naar menu
U bent hier: taalunieversum » taal » nedterm » Nieuws »

TiNT 2010: 3 december, VU te Amsterdam (vol!)

Programma en inschrijving

Op vrijdag 3 december 2010 organiseert de vereniging NL-Term in samenwerking met het Steunpunt Nederlandstalige Terminologie voor de tweede maal de TiNT-dag. TiNT staat voor Terminologie in het Nederlandse Taalgebied. Dit jaarlijks terugkerende evenement is bedoeld om actueel onderzoek en de professionele praktijk op het gebied van Nederlandstalige terminologie voor te stellen voor een breed publiek. TiNT 2010 vindt plaats op 3 december 2010 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, van 10.00 tot 16.45 uur. Er wordt in een lunch voorzien en na afloop schenken we nog een borrel. Bovendien ontvangt u een gratis exemplaar van de TiNT-bundel van 2009.

De TiNT-dag is helaas volgeboekt!

De TiNT-dagen


De TiNT-dagen zijn bedoeld als een ontmoetingsplaats van onderzoek en praktijk: sprekers en publiek bestaan dus niet alleen uit academici, maar ook uit professionals die regelmatig met vaktaal werken (bv. vertalers, docenten, div'ers, kennismanagers en publicisten) en andere geïnteresseerden.

De organisatoren van de TiNT-dag zijn van mening dat het vakgebied zijn voordeel kan doen met deze jaarlijkse bijeenkomst, waar lopend onderzoek gepresenteerd kan worden, waar beginnende en door de wol geverfde onderzoekers elkaar kunnen ontmoeten en waar de academische terminologie en de mensen uit de praktijk van gedachten kunnen wisselen. Wie de terminologie serieus neemt, is op de TiNT aanwezig.

TiNT 2010: drie thema's en een bierviltje


TiNT 2010 is rond drie thema's opgebouwd: Termextractie, Terminologiebeheer en Variatie en consistentie.

Het eerste thema is zeer actueel, aangezien de Nederlandse Taalunie de aanbesteding van een termextractor heeft afgerond. Deze termextractor, die binnen afzienbare tijd beschikbaar zal zijn, zal de mogelijkheden voor professioneel terminologiebeheer voor het Nederlands sterk vergroten. Op TiNT spreken de ontwikkelaars, maar ook twee ontwikkelaars van andere termextractors voor het Nederlands.

Het tweede thema, terminologiebeheer, is actueel doordat van verschillende kanten de wiki als interactief terminologieplatform naar voren wordt geschoven. We hebben twee voorstellen. Daarnaast is er een presentatie over de in terminologiekringen beroemde Thesaurus Zorg en Welzijn. Terwijl een wiki heel geschikt lijkt voor interactief verkeer tussen relatief onafhankelijke professionals in een specifiek domein, lijkt een thesaurus juist een interessante optie voor terminologiebeheer in grotere instellingen en ondernemingen.

Tot slot komt een aantal terminologen en vertalers aan het woord dat zich buigt over de structurele problemen van de terminologie: de spanning tussen terminologische variatie in een domein en de wens van consistentie in de terminologie, tussen taalbeschrijving en standaardisatie. Deze zeer centrale problematiek zal van verschillende kanten belicht worden aan de hand van de praktijk.

En dan is er ook nog de prijsvraag om het beste bierviltje met daarop de theorie van de terminologie. De race is nog niet gelopen, u kunt nog kansrijk inzenden. Op de website www.nedterm.org vindt u de bijzonderheden.

PE-punten


Het Bureau Beëdigde Tolken en Vertalers kent aan de deelnemende Nederlandse tolken en vertalers 4 PE-punten toe in het kader van de Permanente Educatie.

Inschrijving


Het definitieve programma treft u bijgesloten aan. De TiNT-dag is gratis toegankelijk voor studenten. Andere belangstellenden betalen een bijdrage van € 25,- (leden € 10,-) voor alle lezingen inclusief lunch en receptie. U bent dan tevens voor een jaar aangesloten bij NL-Term en krijgt korting op onze andere evenementen. Er is slechts plaats voor 75 deelnemers dus we raden u aan snel in te schrijven.

Om u in te schrijven volstaat een berichtje aan: steunpunt@let.vu.nl met uw naam en de instelling of het bedrijf waar u werkzaam bent (voor op uw naamkaartje). Deelnemers ontvangen een bewijs van deelname. Wij verzoeken u het inschrijvingsgeld over te maken op giro 487635272 (IBAN: NL54 ABNA 0487635272, BIC: ABNANL2A) ten name van VU-Letteren, Amsterdam, onder vermelding van TiNT-dag.

Bereikbaarheid


De TiNT-dag 2010 wordt gehouden in de Aurora-zaal, op de begane grond van het hoofdgebouw van de Vrije Universiteit, De Boelelaan 1105, 1081 HV te Amsterdam. De VU is eenvoudig te bereiken:


Programma van de TiNT-dag 3 december 2010 op de Vrije Universiteit te Amsterdam


9.30: Inschrijving en ontvangst

10.00 - 10.10: opening door W. Martin, voorzitter van NL-Term

10.10 - 11.45: Thema termextractie

11.45 - 12.00: Terminologie op een bierviltje, de prijsvraag

12.00 - 13.15: Lunch

13.15 - 14.50: Thema terminologiebeheer

14.50 - 15.10: pauze

15.10 - 16.40: Thema terminologieën: variatie en consistentie

16.40: sluiting en borrel

17:30: Algemene Ledenvergadering NL-TERM

© Nederlandse Taalunie, 2000-2012 alle rechten voorbehouden
WegwijzerColofonContactVrijwaringOpmerkingen en reacties