Boeken die een verschil maken

Een greep uit de boeken die zijn genoemd in het Taalpeilonderzoek.

Ik, Jan Cremer van Jan Cremer

Ik besloot toen ook voor avontuur te kiezen en ging de zeevaartschool doen en vervolgens varen op de grote vaart.

Oorlogswinter van Jan Terlouw

Tja, het is 27 jaar geleden! Blijkbaar vond ik het erg spannend en waarschijnlijk heeft het me mede geholpen sociaal voelend te worden en onrecht te haten.

Odyssee van Homerus

Het was een ongekend literair genieten.

Kruistocht in spijkerbroek van Thea Beckman

Het feit dat je in een andere tijd terecht kon komen, trok mij enorm aan – en dat je daarin als kind een leidende rol kon spelen: het gaf me een gevoel van zelfstandigheid dat ik nooit meer ben kwijtgeraakt.

Exodus van Leon Uris

Om het besef dat het Joodse volk het door de eeuwen heen altijd moeilijk heeft gehad en nu nog!

Zout op mijn huid van Benoîte Groult

Omdat het beschrijft dat je je lichaam moet blijven waarderen, hoe oud je ook bent, en dat iedere leeftijd ook weer zijn charme heeft.

Mario Puzo, De Peetvader

Om de gevaarlijke ondoorgrondelijkheid van personen.

Ver heen van P.C. Kuiper

Het geeft een blik in de wereld van de psychiatrie. Ik heb ook een enorme bewondering voor de manier waarop een psychiatrische patiënt zijn leven beschrijft.