taalunieversum

Direct naar menu
U bent hier: start » over taalunie » persberichten »

Waar wordt feller gediscussieerd: Hasselt, Alkmaar of Paramaribo?

Antwerpen/Rotterdam, 1 februari 2008

Waar wordt feller gediscussieerd: Hasselt, Alkmaar of Paramaribo?

De komende maand gaan ruim 2.000 jongeren in Vlaanderen, Nederland en Suriname met elkaar in debat over wie de winnaar wordt van de inktaap 2008: Arnon Grunberg met Tirza, Hans Münstermann met De bekoring of Dimitri Verhulst met De helaasheid der dingen. De winnaar wordt bekend gemaakt op maandag 3 maart 2008 in deSingel in Antwerpen.

Meer dan 130 schooljury's (elk bestaande uit circa 15 leerlingen) uit Vlaanderen, Nederland en Suriname houden de komende maand slotdebatten. Hierin gaan leerlingen met elkaar in discussie over de drie genomineerde boeken en bepalen zo hun Top 3. Van Brugge tot Hasselt, van Alkmaar tot Silvolde, van Nieuw-Rotterdam tot Paramaribo: in het gehele Nederlandse taalgebied wordt flink gediscussieerd over de winnaar van de inktaap 2008.

De inktaap is dé literaire jongerenprijs van het Nederlandse taalgebied. De inktaap wil jongeren confronteren met de keuze die de jury's van de drie 'grote' literaire prijzen in het Nederlandse taalgebied hebben gemaakt: De Gouden Uil, de AKO Literatuurprijs en de Libris Literatuur Prijs. Hun hoogst gewaardeerde titels worden genomineerd voor de inktaap. Uit die boeken kiezen de jongeren vervolgens hun winnaar, die de inktaap krijgt. De volgende schrijvers en titels zijn genomineerd: Arnon Grunberg met Tirza (winnaar De Gouden Uil 2007 en Libris Literatuur Prijs 2007), Hans Münstermann met De bekoring (winnaar AKO Literatuurprijs 2006) en Dimitri Verhulst met De helaasheid der dingen (winnaar De Gouden Uil Prijs van de Lezer 2007).

De inktaap 2008 wordt op 3 maart uitgereikt tijdens een feestelijke slotdag in deSingel te Antwerpen. De deelnemende scholieren kunnen daar de auteurs van de genomineerde boeken ontmoeten en interviewen, debatteren over de genomineerde boeken en recensies voordragen. Verder zijn er verschillende optredens en wordt aan het einde van de dag de 'prijs der prijzen' uitgereikt aan de schrijver van het winnende boek.

De inktaap is een project van de beleidsgroep leesprojecten waarin de Nederlandse Taalunie, Stichting Lezen (Nederland), CANON Cultuurcel van het departement onderwijs en het departement WVC van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap partners zijn. De uitvoering van de inktaap is door de projectgroep gedelegeerd aan Villanella te Antwerpen en Bulkboek te Rotterdam.

WINNAARS VORIGE EDITIES:
inktaap 2007: Henk van Woerden - Ultramarijn
inktaap 2006: Willem Jan Otten - Specht en zoon
inktaap 2005: Arthur Japin - Een schitterend gebrek
inktaap 2004: Tom Lanoye - Boze tongen
inktaap 2003: Harry Mulisch - Siegfried
inktaap 2002: Tomas Lieske - Franklin

Noot aan de redactie:
Inlichtingen - www.inktaap.org
Voor Vlaanderen: Villanella, Grietje Schepers, +32 (0)3 260 96 10
Voor Nederland: Bulkboek, Silvana Sodde, +31 (0)10 276 26 26

© Nederlandse Taalunie, 2000-2010 alle rechten voorbehouden
WegwijzerColofonContactVrijwaringOpmerkingen en reacties